Şifalı Bitkiler
Sitede Ara:
Kullanılan yöntemler dünya standartlarında ol...
nurs lokman hekim...
mobilyam İnegölden mobilyam inegölden İnegöl'd...
bitkisel şifalı ürünler...
Ardıç şifa Türkiye ve Dünyanın önde gelen naturel ...
Misot Baharatları8217;ndan merhabalar8230; Yemek ...
Dr. Mesir olarak Manisa'nın tarihi geçmişinden ...
kemirgen ve haşerelee karşı ilaçlama....
VERA BAHARAT ŞİFALI BİTKİLERLE TEDAVİ MERKEZİ...
FLORIDA UNIVERSİTY OF MEDİCİNE...


Grip ve Nezleye Karşı Şifalı Bitkiler

Mevsim itibariyle nezle ve gripten korunmanın önüne geçmek amacıyla grip aşısının yanında bitkisel çözümlerde öneriliyor.
Sonbahar aylarında vücudun bağışıklık sistemini koruyucu ve güçlendirici bitkilerin başında Kızılderililerin kullandığı şifalı bitkilerden ekinezya (Koni çiçeği) geliyor. Şifalı bitkilerden oluşan ürünleri satan Tahir Sayın, bu anlamda üst solunum yolu rahatsızlıklarından grip, nezle, öksürük için önce vücudun bağışıklık sistemini güçlendirme adına ürünler verdiklerini kaydetti. Bunlarda ilk başı çeken ekinezya bitkisi olduğunu belirten Sayın, "Ekinezya vücudun savunma sistemini güçlendiriyor. Nezle,

grip gibi bulaşıcı enfeksiyonlara karşı bünyenin savunmasını sağlayan interton maddesinin üretimini de arttırıyor. Üst solunum yolları enfeksiyonlarını tedavi ediyor. Bu anlamda gıda takviyesi, olarak yemeklerde 2-3 defa 1 kapsül alınabilir. Bunun yanında halkımızın bildiği ıhlamur, zencefil, karanfil, hatmi çiçeği, nar çiçeği, kuşburnu gibi bitkisel ürünleri iyi bir harman yapıp bitkisel çay olarak tüketmeli" dedi.

Sayın, grip aşına karşı olmadıklarını ama zaman yeterli olmaya bileceğini belirterek, "Bu tür ürünlerle destekleyici ürünlerde kullanmakta fayda var. Grip veya nezleye yakalanmadan vücudun savunma sistemini güçlendirmeli. Hastalığı kaptıktan sonrada bitkisel ürünler kullanılabilir. Şuan ıhlamur satışına yoğun talep var" diye konuştu.

(Nİ-SA-MEF-Y)


Şifalı Bitki Firma Rehberi

Dikkat!, önemli hastalıkların tedavisi mutlaka uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Yanlış bitkisel ürün kullanımı çok ciddi sonuçlara sebep olabilir. Şifalı bitkilerle tedavi metodları ancak destekleyici tedavi olarak başvurulması gereken ve doktor kontrolünde uygulanması gereken yöntemlerdir. Sitemizdeki bitkisel ürünler ve tedavi yöntemleri hakkındaki bilgiler kullanıcılar tarafından gönderilen ve derleme yolu ile oluşturulan içeriklerdir. Bu bilgilerdeki olası hatalardan sitemiz sorumlu değildir.
Şifalı Bitkiler - Grip ve Nezleye Karşı Şifalı Bitkiler - Grip ve Nezleye Karşı Şifalı Bitkiler, Haberi 
© Şifalı Bitkiler Gizlilik Politikası İletişim ve Reklam