Şifalı Bitkiler
Sitede Ara:
mobilyam İnegölden mobilyam inegölden İnegöl'd...
Toros mangal kömürü ,Toros sıkıştırma mangal kömür...
Misot Baharatları8217;ndan merhabalar8230; Yemek ...
şifalı bitkilerle 25 yıldır ilgili eczacı ve zir...
Profesyonel anlayışla işini seven uzman personelim...
florest şifalı bitkiler...
Baharat, aktariye, gıda ...
karakus baharat dunyası...
Mis Baharat 1960 yılında Fazlı DİNLER tarafından B...
METAL TAVAN, ALÇI SIVA, BOYA, EPOKSİ BOYA, YOL ÇİZ...


Şifalı Bitkilerin Fazlası Zararlı

Gıda ve ılaç Dairesi (FDA) bitki çayları ya da karışımlarının fazlasının vücuda yarar yerine daha çok zarar vereceğini açıkladı.

Amerikan Tüketici Dergisi, son sayısında, birçok üründe bulunan, ancak FDA`nın böbrek, karaciğer ve kalp yetmezliğiyle ilişkilendirdiği 12 bitkiyi kamuoyuna bildirdi. Listede yer alan, insan sağlığına yararlı olmakla birlikte, ürün içindeki miktarının ayarlanamaması durumunda tehlike oluşturabilecek maddeler şöyle sıralanıyor:

KALP RİTMİNİ BOZUYOR

-Boğanotu (bıldırcın otu, kaplanboğan): Ağrılara iyi geliyor. Ancak kalp ritminde bozukluklara yol açabiliyor.

- Turunç: Kilo kaybı, alerji tedavileri, solunum yolu sorunlarında kullanılan turunç ile kalp hastalıkları arasında ilişki kuran çalışmalar olduğu belirtiliyor. Turunç ile kafeinin aynı anda alınması ise riskleri artırıyor.

KANSER YAPIYOR

-Öksürük otu: Boğaz ağrısı, öksürük, astım ve bronşit tedavisinde kullanılıyor. Öte yandan, karaciğere zarar verdiği gibi, aşırı kullanımının kansere neden olabiliyor.

-Karakafes otu: kadınların adet dönemlerindeki sancıların giderilmesinde kullanılan karakafes otu da karaciğere zarar verebiliyor.

EBEGÜMECİNDE FELÇ RİSKİ

-Yabani ebegümeci: Klo kaybı, bronşit, alerji tedavilerinde önerilen bitkinin, kalp krizi, felç ve ani ölümlerle bağlantılı olduğuna dair çalışmalar bulunuyor.

-Kırlangıçotu: Kanser, vücudun toksinlerden arınması için kullanılan bazı ürünlerde bulunan kırlangıçotu, karaciğer yetmezliğiyle ilişkilendiriliyor.

KARACİĞERİ YORUYOR

-Kava kava bitkisi: Gerginliğe iyi geldiği belirtilen bu bitkinin, karaciğeri yorduğu belirtiliyor.

-Kardinal çiçeği, lobelia: Öksürük ve solunum hastalıklarında kullanılsa da fazla kullanımı zehirleyici etki yapıyor ve düşük tansiyon, kalp atışında hızlanma, koma ve ani ölümlere neden olabiliyor.

BUGÜN GAZETESİ


Şifalı Bitki Firma Rehberi

Dikkat!, önemli hastalıkların tedavisi mutlaka uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Yanlış bitkisel ürün kullanımı çok ciddi sonuçlara sebep olabilir. Şifalı bitkilerle tedavi metodları ancak destekleyici tedavi olarak başvurulması gereken ve doktor kontrolünde uygulanması gereken yöntemlerdir. Sitemizdeki bitkisel ürünler ve tedavi yöntemleri hakkındaki bilgiler kullanıcılar tarafından gönderilen ve derleme yolu ile oluşturulan içeriklerdir. Bu bilgilerdeki olası hatalardan sitemiz sorumlu değildir.
Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkilerin Fazlası Zararlı - Şifalı Bitkilerin Fazlası Zararlı, Haberi 
© Şifalı Bitkiler Gizlilik Politikası İletişim ve Reklam