Şifalı Bitkiler
Sitede Ara:
...
Jinsei Kolye'yi taktiginiz ilk andan itibaren d...
CEMRE BAHARAT...
bölgenin en zengin bitki ve drog çeşidiyle esteti...
Uzunoğlu Bitkisel Ürünler; Doğal ve Bitkisel tedav...
Sağlığınız için her şey doğada , doğada ki her şey...
baharat ve şifalı bitkiler kozmetik ürünleri hizme...
mindivan şifalı bitkiler merkezi 1977 den beri...
Bitkilerden merhem, şurup ve çay hazırlayabilirsin...
IŞIK KURUYEMİŞ...


Şifalı Bitkiler Araştırma Merkezi

ANTALYA(CİHAN)- Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü (BATEM) Toros Dağları`ndaki şifalı ve endemik bitki türlerini ekonomiye kazandırmak amacıyla Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Araştırma Merkezi kurdu. Toplam 2,2 milyon TL`ye mal olan tesiste, tıbb

ANTALYA(CİHAN)-

Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü(BATEM) Toros Dağları`ndaki şifalı ve endemik bitki türlerini ekonomiye kazandırmak amacıyla Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Araştırma Merkezi kurdu. Toplam 2,2 milyon TL`ye mal olan tesiste, tıbbi aromatik bitkilerin içerik analizleri yapılarak sanayicinin hizmetine sunulacak.

BATEM Müdürü Dr. Suat Yılmaz, düzenlediği basın toplantısında araştırma merkeziyle ilgili gazetecilere bilgi verdi. Tıbbi ve aromatik bitkilerin doğal ortamdan toplanarak kültürel üretiminin yapılmasını ve bu bitkilerin özelliklerini belirleyip sanayi ve tıbbın hizmetine sunmak istediklerini belirten Yılmaz, `İlk etapta 300 bitkinin içerik analizini yapacağız. En kısa zamanda bu sayıyı bine çıkaracağız. Eğer bu rakamı yakalayabilirsek dünyada sayılı kurumlar içerisine girmiş olacağız.` dedi.

Yılmaz, araştırma sonuçlarını eczacılara, tıpçılara ve sanayicilere aktaracaklarını bildirdi. Şifalı bitkilerin vahşi bir şekilde doğadan toplanarak yarı mamul halde yurt dışına satıldığına dikkat çeken Suat Yılmaz, şöyle konuştu: `Bundan bir miktar döviz elde ediliyor ama çok az. İşte bu kuracağımız tesisle bunların içerik analizlerini yapacağız. Bu bitkileri sanayiye kazandırabilir veya üretim tekniklerini geliştirip kültürel yetiştiriciliğini yapılabilirse ülkeye büyük bir ekonomik kazanç sağlayacaktır.`

Son yıllarda alternatif tıbba ilginin giderek artmasının şifalı bitkileri ön plana çıkardığına da işaret eden Yılmaz, `Bitkilere yönelik TV programlarının artmasıyla alternatif tıp önem kazanmaya başladı. Biz de bu konuyu dikkate alarak Türkiye`de bir ilki gerçekleştirdik. Bir merkez kurduk. Burada güzel uluslararası bir laboratuvar kurduk. Dünyadaki en son teknolojiyle donatılmış her türlü alet ekipmanı mevcut. Laboratuvar yaklaşık 1,5 milyon liraya mal oldu.` diye konuştu. Yılmaz, ayrıca Birleşmiş Milletler(BM)`den 436 bin dolar hibe desteği alarak bir sera oluşturduklarını, burada tıbbi aromatik bitkilerin ıslah çalışmalarını yapacaklarını kaydetti.

TÜRKİYE`DE 4 BİN ŞİFALI BİTKİ YETİŞİYOR

BATEM Müdürü Suat Yılmaz, Türkiye`nin sahip olduğu bitki çeşitliliğiyle ilgili de bilgi verdi. Türkiye`nin farklı iklimlere sahip yapısıyla tıbbi ve aromatik bitkiler yönünden zengin bir floraya sahip olduğunu vurgulayan Yılmaz, `Bunun nedeni, Türkiye`nin üç coğrafik noktanın kesişme noktasında yer alması. Dünyada hemen hemen bizim gibi bitki türü zengini ülke çok az.` dedi.

Yılmaz`ın verdiği bilgilere göre, Avrupa kıtasında yaklaşık 12 bin bitki türü yetişirken bu sayı Türkiye`de 12 bin 54. Avrupa kıtasında endemik bitki sayısı 2 bin 400, Türkiye`de ise 3 bin 905. Türkiye`deki yetişen bitkilerin üçte biri tıbbi aromatik özelliği taşıyor. Tıbbi olarak kullanılan bitkilerin tamamı doğal olarak yetişiyor.


Cihan


Şifalı Bitki Firma Rehberi

Dikkat!, önemli hastalıkların tedavisi mutlaka uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Yanlış bitkisel ürün kullanımı çok ciddi sonuçlara sebep olabilir. Şifalı bitkilerle tedavi metodları ancak destekleyici tedavi olarak başvurulması gereken ve doktor kontrolünde uygulanması gereken yöntemlerdir. Sitemizdeki bitkisel ürünler ve tedavi yöntemleri hakkındaki bilgiler kullanıcılar tarafından gönderilen ve derleme yolu ile oluşturulan içeriklerdir. Bu bilgilerdeki olası hatalardan sitemiz sorumlu değildir.
Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler Araştırma Merkezi - Şifalı Bitkiler Araştırma Merkezi, Haberi 
© Şifalı Bitkiler Gizlilik Politikası İletişim ve Reklam